A régi hindu tanítások az emberi testen 7 főcsakrát különböztettek meg, melyek a test tengelyvonalának meghatározott pontjain helyezkednek el, a gerincoszlop alsó végétől, a farokcsonttól kezdve egészen a fejtetőig.
Ezt a 7 főcsakrát meghatározott testtájakhoz, illetve konkrét szervekhez kötötték, valamint mindegyikhez egy-egy adott színt (a szivárvány 7 színét) társították.
Úgy tartották, hogy ennek a 7 területnek a kiegyensúlyozott energiaellátása tartja karban mind fizikai, mind lelki síkon szervezetünk harmonikus működését. Az egyes csakrák energiaellátási zavarai viszont – akár alul-, akár túlműködésről van is szó – megbontják ezt az egyensúlyt, aminek első körben lelki kihatásai lesznek, de ha huzamosabb ideig nem változik a helyzet, akkor a fizikai testünkre is kihatással lesz és az adott csakrához rendelt szervek, testtájak megbetegedését okozzák.
Tudtad?
Az ametisztről - számos egyéb dolog mellett – úgy tartják, hogy
- támogatja a tudatosságot, a konstruktív gondolkodás fejlődését,
- javítja a koncentrációt,
- segít úrrá lenni a gyászon és a veszteségeken,
- csökkenti a magas vérnyomást, és jót tesz a bőrnek.
Általános fájdalomcsillapító és feszültségoldó hírében áll, amely az alvás minőségének javítására is alkalmas.
A régi rómaiak azt tartották, hogy aki ametiszt kehelyből issza a bort, az nem lesz részeg. (Az ametiszt név görög eredetű: „a-methystos”, azaz „nem részeg”.)