Tudtad?
A hematitról - számos egyéb dolog mellett - azt tartják, hogy
- támogatja az életkörülmények javítására irányuló törekvéseket,
- segít kitartóan követni a célokat, és szükség esetén küzdeni értük,
- elősegíti a vasfelvételt és a vérképződést,
- stimulálja a mirigyeket, a májat és az epét.
A hematitot már az ókori Egyiptomban és Babilóniában is használták vérképződés elősegítésére, illetve vérzéscsillapításra is. Ennek köszönheti a középkori „vérkő” nevet is.
Mit érdemes tudni a shell pearl-ről?
A shell pearl (vagy más néven kagylógyöngy) a mesterséges gyöngyök egyike, de lényeges különbség az egyéb utánzatokhoz képest, hogy természetes alapanyagok felhasználásával készítik, nem úgy, mint a többi gyöngyimitációt, amelyek legtöbbször műanyagból (mint pl. a Tekla-gyöngy) vagy üvegből készülnek (mint egyes Malorka-gyöngyök). De gyártanak gyöngyre hasonlító terméket kerámiából és csontból is.
Ezeknek a gyöngyöknek a magját tengeri kagylók vastag héjából (tehát gyöngyházból) állítják elő, amelyre aztán egy speciális, kb. 0,8 mm vastag bevonat kerül, amely porrá zúzott édesvízi tenyésztett gyöngyöt, minimális színezéket és kötőanyagot tartalmaz.
A shell pearl-t eredetileg azért kezdték el gyártani, hogy utánozzák az igen keresett és viszonylag drága Déltengeri-, illetve a Tahiti-gyöngyöket, amelyeket a Csendes-óceánon lévő sósvízi tenyészetekben a Pinctada maxima és Pinctada margaritifera kagylókban növesztenek.
Így tehát a shell pearl egy gyártási procedúra során előállított mesterséges gyöngy, mégis ugyanazokból a természetes anyagokból tevődik össze, mint maga a tenyésztett gyöngy, ez az oka annak, hogy nehezebb és értékesebb is a műanyagból készült gyöngyutánzatoknál.